Linia 184 - ze stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce do stacji Sosnowiec Zagórze

Przebieg: Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce > Sosnowiec Zagórze

Strona linii 184 w serwisie bazakolejowa.pl.

Strona linii 62 w serwisie bazakolejowa.pl.


Marzec 2002. Zachodnia głowica stacji w Strzemieszycach. Na pierwszym planie łącznica z Dąbrowy Górniczej przez Tworzeń (DG Hutę Katowice) do Strzemieszyc. Pociąg w głębi jedzie po linii z Katowic do Kielc.


Marzec 2002. Z głowicy zachodniej stacji D.G. Strzemieszyce udajemy się w kierunku Kazimierza Górniczego. Linia kolejowa na Katowice (w głębi) jest na tym odcinku jednotorowa. Oboko niej biegnie łącznica do stacji D.G. Staszic (na pierwszym planie).


Marzec 2002. Dochodzimy do przejazdu kolejowego, za którym łącznica do Staszica odbija w prawo.


Marzec 2002. Łącznica ze Strzemieszyc na Staszic była niegdyś zelektryfikowana. Tędy wywożony był między innymi węgiel z kopalni Porąbka ruch był tu duży. Nie wiem, czy deelektryfikacja została przeprowadzona przez PKP czy “inicjatywę prywatną”.

Obecnie zdarzają się tu czasami kradzieże szyn, ale ich sktutki są prędko usuwane. Bocznica eksploatowana jest ostatnio coraz intensywniej w związku z powstałym na stacji Staszic punktem przeładunku samochodów.


Marzec 2002. Przejazd kolejowy na drodze do Kazimierza Górniczego.

Listopad 2004: po prawej stronie toru twają prace budowlane. Gdy to zobaczyłem pierwszy raz, to pomyślałem, że budują drugi tor, bo remont bez wyłączenia “przepompowni samochodów” jest niemożliwy, ale chyba będą po prostu robić lepszą drogę dojazdową.


Marzec 2002. Po wiadukcie biegnie droga na Tychy i Bielsko. Nasza bocznica po przejściu pod nim skręca w prawo i osiąga wschodnią głowicę stacji towarowej Dąbrowa Górnicza Staszic.


Idę dalej:

Zostaw komentarz